Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 122
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1945
naszej strony gorące przyjęcie. (Oklaski).
Ale oskarżam a z tego miejsca wszystkich tych, którzy, kierując się sobkostwem i ciasnym egoizmem, sabotują odradzające się państwo, dlatego tylko, że to nie oni stoją u steru rządu. Nie stać ich nawet prócz oszczerstw i defetyzmu na rzeczową i uczciwą krytykę.
Bierność, cóż dopiero sabotaż wobec odradzającego się w tych warunkach Państwa, jest niewybaczalną zbrodnią.
Demokracja polska ma dość sił na to, by karać i ukrócić samowolę wszelkiego rodzaju warchołów i sabotażystów oraz oduczyć pasożytnictwa spekulantów.
Twórcza praca w podźwignięciu z ruin naszego Państwa przyciąga coraz liczniejsze rzesze obywateli. Wielu wczoraj jeszcze otumanionych przez szkodników
naszej strony gorące przyjęcie. (Oklaski). <br>Ale oskarżam a z tego miejsca wszystkich tych, którzy, kierując się sobkostwem i ciasnym egoizmem, sabotują odradzające się państwo, dlatego tylko, że to nie oni stoją u steru rządu. Nie stać ich nawet prócz oszczerstw i defetyzmu na rzeczową i uczciwą krytykę.<br>Bierność, cóż dopiero sabotaż wobec odradzającego się w tych warunkach Państwa, jest niewybaczalną zbrodnią. <br>Demokracja polska ma dość sił na to, by karać i ukrócić samowolę wszelkiego rodzaju warchołów i sabotażystów oraz oduczyć pasożytnictwa spekulantów.<br>Twórcza praca w podźwignięciu z ruin naszego Państwa przyciąga coraz liczniejsze rzesze obywateli. Wielu wczoraj jeszcze otumanionych przez szkodników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!