Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
zamknąć od zewnątrz tak, aby nie dało się otworzyć ich od środka. Przestraszyłem się, bo Tokarski do zrównoważonych nie należał i mógł ten pomysł zrealizować. Widziałem jak podszedł do budy i przy ogólnej aprobacie przekręcił klamkę tak, aby nie można było otworzyć drzwi z drugiej strony. Kiedy to zrobił, wybuchła salwa głupich śmiechów. Tokarski widząc, że jego zachowanie spotyka się z przyzwoleniem, wyjął z kieszeni zapalniczkę i trzymając ją w wyciągniętej przed siebie dłoni zawołał:
- No, Pasławski, gadaj teraz, gdzie planujesz pojechać na ten urlop, co go dostałeś za podpieprzenie? Na Hawaje? Wyjrzałem przez małe ciasne okienko i krzyknąłem:
- Co wy
zamknąć od zewnątrz tak, aby nie dało się otworzyć ich od środka. Przestraszyłem się, bo Tokarski do zrównoważonych nie należał i mógł ten pomysł zrealizować. Widziałem jak podszedł do budy i przy ogólnej aprobacie przekręcił klamkę tak, aby nie można było otworzyć drzwi z drugiej strony. Kiedy to zrobił, wybuchła salwa głupich śmiechów. Tokarski widząc, że jego zachowanie spotyka się z przyzwoleniem, wyjął z kieszeni zapalniczkę i trzymając ją w wyciągniętej przed siebie dłoni zawołał:<br>- No, Pasławski, gadaj teraz, gdzie planujesz pojechać na ten urlop, co go dostałeś za podpieprzenie? Na Hawaje? Wyjrzałem przez małe ciasne okienko i krzyknąłem:<br>- Co wy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego