Typ tekstu: Książka
Autor: Kuczyński Waldemar
Tytuł: Burza nad Wiłą. Dziennik 1980-1981
Rok: 2002
pisanie na kartce to często stosowany przez opozycję w PRL sposób porozumiewania się w celu uniknięcia podsłuchu.
11 Eurokomunizm - nurt w europejskim ruchu komunistycznym charakteryzujący się nieco większą akceptacją demokracji i nieco większą samodzielnością wobec ZSRR. Za awangardę eurokomunizmu uważana była Włoska Partia Komunistyczna.
12 Janusz Szpotański - literat, autor głośnych satyr "Cisi i Gęgacze", "Towarzysz Szmaciak", "Caryca Katarzyna" i innych.
13 Po wyjściu z aresztu - w wyniku żądania Lecha Wałęsy, wysuniętego tuż przed podpisaniem Porozumienia Gdańskiego, by uwolnić działaczy opozycji uwięzionych pod koniec sierpnia - Jacek Kuroń pojechał do Gdańska spotkać się z Prezydium MKZ. Pojawiło się w związku z tym sporo
pisanie na kartce to często stosowany przez opozycję w PRL sposób porozumiewania się w celu uniknięcia podsłuchu. <br>11 Eurokomunizm - nurt w europejskim ruchu komunistycznym charakteryzujący się nieco większą akceptacją demokracji i nieco większą samodzielnością wobec ZSRR. Za awangardę eurokomunizmu uważana była Włoska Partia Komunistyczna. <br>12 Janusz Szpotański - literat, autor głośnych satyr "Cisi i Gęgacze", "Towarzysz Szmaciak", "Caryca Katarzyna" i innych. <br>13 Po wyjściu z aresztu - w wyniku żądania Lecha Wałęsy, wysuniętego tuż przed podpisaniem Porozumienia Gdańskiego, by uwolnić działaczy opozycji uwięzionych pod koniec sierpnia - Jacek Kuroń pojechał do Gdańska spotkać się z Prezydium MKZ. Pojawiło się w związku z tym sporo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!