Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 12.17 (51)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
fotogramów CAF/PAP i kolorowych obrazów Chrisa Niedenthala, w latach 80. fotografującego Polskę dla tygodników "Time" i "Newsweek".

Rok 1965. Rozpoczęły się rozgrywki ligi piłkarskiej. Nie wszystkim udało się wejść na stadion.

Trudno też zatytułować ten zbiór inaczej niż "Taka była Polska". Nie oczekujmy po nim ani dokumentacji martyrologii, ani satyry na PRL, choć właśnie dzięki nim być może młodsze pokolenie zrozumie, skąd w kraju powszechnej szczęśliwości gierkowskiej "prosperity", jaki jawi nam się dziś w badaniach demoskopowych, wzięły się społeczne bunty.

Pierwszomajowy pochód w Warszawy (1973)

Te zdjęcia przypominają Polskę - szarą, piękną, mizerną, zakłamaną, śmieszną i straszną - z fotograficzną dokładnością.

Niezależnie
fotogramów CAF/PAP i kolorowych obrazów Chrisa Niedenthala, w latach 80. fotografującego Polskę dla tygodników "Time" i "Newsweek".<br><br> Rok 1965. Rozpoczęły się rozgrywki ligi piłkarskiej. Nie wszystkim udało się wejść na stadion.<br><br>Trudno też zatytułować ten zbiór inaczej niż "Taka była Polska". Nie oczekujmy po nim ani dokumentacji martyrologii, ani satyry na PRL, choć właśnie dzięki nim być może młodsze pokolenie zrozumie, skąd w kraju powszechnej szczęśliwości gierkowskiej "prosperity", jaki jawi nam się dziś w badaniach demoskopowych, wzięły się społeczne bunty.<br><br>&lt;tit&gt;Pierwszomajowy pochód w Warszawy (1973)&lt;/&gt;<br><br>Te zdjęcia przypominają Polskę - szarą, piękną, mizerną, zakłamaną, śmieszną i straszną - z fotograficzną dokładnością.<br><br>Niezależnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego