Typ tekstu: Książka
Autor: Ziomek Jerzy
Tytuł: Renesans
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1973
V, pkt 6) jako autora Satyr, z których jedna wyraźnie nawiązuje do Satyra Kochanowskiego.
Mowa tu o trzech satyrach różnego typu, różnej poetyki i różnej wartości: 1. Sen majowy pod gajem zielonym jednego pustelnika, 2. Sjem [tzn. sejm] niewieści, 3. Rozmowa nowych proroków, dwu baranów o jednej głowie. Znamy te satyry z zachowanej fragmentarycznie, mocno antyrzymskiej wersji, wydanej w 1566/1567 r., oraz z następnych, pośmiertnych wydań, złagodzonych i poprawionych prawdopodobnie przez syna, Joachima: Sen majowy z 1586, Sjem niewieści z 1586 i 1595 oraz Rozmowę ... dwu baranów z 1587 r.
Sen majowy jest szczególnie niejednorodny, chciałoby się rzec - hybrydyczny. Ma
V, pkt 6) jako autora Satyr, z których jedna wyraźnie nawiązuje do Satyra Kochanowskiego.<br>Mowa tu o trzech satyrach różnego typu, różnej poetyki i różnej wartości: 1. Sen majowy pod gajem zielonym jednego pustelnika, 2. Sjem [tzn. sejm] niewieści, 3. Rozmowa nowych proroków, dwu baranów o jednej głowie. Znamy te satyry z zachowanej fragmentarycznie, mocno antyrzymskiej wersji, wydanej w 1566/1567 r., oraz z następnych, pośmiertnych wydań, złagodzonych i poprawionych prawdopodobnie przez syna, Joachima: Sen majowy z 1586, Sjem niewieści z 1586 i 1595 oraz Rozmowę ... dwu baranów z 1587 r.<br>Sen majowy jest szczególnie niejednorodny, chciałoby się rzec - hybrydyczny. Ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!