Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.21 (17)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rzeczy. Tworzy się nowe struktury, Instytut Kinematografii, ale nigdzie nie jest napisane, że pieniądze mają być przeznaczone na sztukę filmową, a nie na produkcję filmów. W związku z tym 17 milionów jest i będzie rozkradane przez wszystkich, którzy się dopchają do woreczka, na te straszne kicze moich kolegów, te różne satyry i bzdety.
Od 15 lat wszyscy biadolą, że z kulturą jest źle, a jednocześnie nic się nie robi. Te utyskiwania mają wyłącznie rytualny charakter. Od czego tak naprawdę należałoby zacząć?
- Rozmawiałem z ministrem kultury Węgier i on mi mówi, że u nich jest z filmem świetnie: "Bo daliśmy dużo pieniędzy
rzeczy. Tworzy się nowe struktury, Instytut Kinematografii, ale nigdzie nie jest napisane, że pieniądze mają być przeznaczone na sztukę filmową, a nie na produkcję filmów. W związku z tym 17 milionów jest i będzie rozkradane przez wszystkich, którzy się dopchają do woreczka, na te straszne kicze moich kolegów, te różne satyry i bzdety.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Od 15 lat wszyscy biadolą, że z kulturą jest źle, a jednocześnie nic się nie robi. Te utyskiwania mają wyłącznie rytualny charakter. Od czego tak naprawdę należałoby zacząć?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Rozmawiałem z ministrem kultury Węgier i on mi mówi, że u nich jest z filmem świetnie: "Bo daliśmy dużo pieniędzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!