Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 7
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Żlebem masy śniegu z drzewami i kosodrzewiną utworzyły na drodze do schroniska zator o wysokości 3-4 metrów, na odcinku około 150 metrów. Tutaj nawet pług wirnikowy będzie bezsilny z powodu zaklinowanych w śniegu pni i gałęzi. Trzeba czekać do wiosny.
W poniedziałek, 15 lutego rozmawialiśmy z Marią Łapińską, szefową schroniska nad Morskim Okiem. - Wczoraj odprowadzałam syna, który po feriach musiał wrócić do szkoły - relacjonuje pani Maria - nad drogą wisiał napęczniały od śniegu Żleb Żandarmerii. Wiemy już, jak postępować w takich sytuacjach. Trzeba przebiegać pojedynczo, cicho i bardzo szybko.
Co z zaopatrzeniem?
- Najskuteczniejszy w tych warunkach uaz zablokowany jest przy schronisku
Żlebem masy śniegu z drzewami i kosodrzewiną utworzyły na drodze do schroniska zator o wysokości 3-4 metrów, na odcinku około 150 metrów. Tutaj nawet pług wirnikowy będzie bezsilny z powodu zaklinowanych w śniegu pni i gałęzi. Trzeba czekać do wiosny.<br>W poniedziałek, 15 lutego rozmawialiśmy z Marią Łapińską, szefową schroniska nad Morskim Okiem. - Wczoraj odprowadzałam syna, który po feriach musiał wrócić do szkoły - relacjonuje pani Maria - nad drogą wisiał napęczniały od śniegu Żleb Żandarmerii. Wiemy już, jak postępować w takich sytuacjach. Trzeba przebiegać pojedynczo, cicho i bardzo szybko.<br> Co z zaopatrzeniem?<br>- Najskuteczniejszy w tych warunkach uaz zablokowany jest przy schronisku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego