Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
1046m). - 14,5km polana Huciska (ok. 980m), parking. Dalej wjazd wzbroniony. W skale za polaną tablica upamiętniająca powstanie chochołowskie 1846. Za skałą po lewej wielkie źródło krasowe. 2km od Hucisk (35min) Dol. Chochołowska rozwidla się.
Droga zatacza łuk ku zach. i wchodzi na piękną Polanę Chochołowską, przez którą do dużego schroniska PTTK (od Hucisk 4,2km, 1 godz.).
Schronisko jest punktem wyjścia na okoliczne szczyty. Zimą w otoczeniu urządzenia narciarskie. Uwaga: autobusy kursują tylko do Kir lub Roztok.

II. Do Dol. Kościeliskiej, najpiękniejszej doliny Tatr Zachodnich. Z Zakopanego autobusem jak szlak I do osady Kiry (7,2km, 925m, restauracja, parking). Stąd
1046m). - 14,5km polana Huciska (ok. 980m), parking. Dalej wjazd wzbroniony. W skale za polaną tablica upamiętniająca powstanie chochołowskie 1846. Za skałą po lewej wielkie źródło krasowe. 2km od Hucisk (35min) Dol. Chochołowska rozwidla się. <br>Droga zatacza łuk ku zach. i wchodzi na piękną Polanę Chochołowską, przez którą do dużego schroniska PTTK (od Hucisk 4,2km, 1 godz.). <br>Schronisko jest punktem wyjścia na okoliczne szczyty. Zimą w otoczeniu urządzenia narciarskie. Uwaga: autobusy kursują tylko do Kir lub Roztok. <br><br>II. Do Dol. Kościeliskiej, najpiękniejszej doliny Tatr Zachodnich. Z Zakopanego autobusem jak szlak I do osady Kiry (7,2km, 925m, restauracja, parking). Stąd
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego