Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
kondensatu oraz wody chłodzącej do produkcji. Wycierkę po ekstrakcji skrobi odwadnia się, miesza z zatężonym sokiem z wyparek i po homogenizacji sprzedaje jako paszę. Obiekty 10 i 11 to mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków ze spławiaków i płuczek.
Do oczyszczania ścieków ze spławiaków i płuczek powszechnie stosowane jest oczyszczanie mechaniczne. Dwugodzinna sedymentacja w osadnikach powoduje zmniejszenie zawartości zawiesin o 80%, a zapotrzebowania na tlen o 5075%. Średnie wyniki mechanicznego oczyszczania ścieków z kilku krochmalni polskich (w Janikowie, Łomży, Namysłowie i Pile) zawiera tabl.8.20.
W Polsce zalecane jest oddzielne mechaniczne oczyszczanie ścieków ze spławiaków i płuczek oraz wód sokowych. Do oczyszczania
kondensatu oraz wody chłodzącej do produkcji. Wycierkę po ekstrakcji skrobi odwadnia się, miesza z zatężonym sokiem z wyparek i po homogenizacji sprzedaje jako paszę. Obiekty 10 i 11 to mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków ze spławiaków i płuczek.<br>Do oczyszczania ścieków ze spławiaków i płuczek powszechnie stosowane jest oczyszczanie mechaniczne. Dwugodzinna sedymentacja w osadnikach powoduje zmniejszenie zawartości zawiesin o 80%, a zapotrzebowania na tlen o 5075%. Średnie wyniki mechanicznego oczyszczania ścieków z kilku krochmalni polskich (w Janikowie, Łomży, Namysłowie i Pile) zawiera tabl.8.20.<br>W Polsce zalecane jest oddzielne mechaniczne oczyszczanie ścieków ze spławiaków i płuczek oraz wód sokowych. Do oczyszczania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!