Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
wtórny (złom metali), olej poddaje utylizacji przez ponowną rafinację (olej traci bowiem swoje właściwości emulgujące) lub spala.
Do utleniania produktów rozkładu beztlenowego należy używać słabszego utleniacza, np. nadmanganianu potasu, gdyż silniejsze utleniacze, np. związki chloru, mogą spowodować destabilizację emulsji [2]. Ponadto zamiast usuwania zanieczyszczeń mechanicznych i kropelek niezemulgowanego oleju przez sedymentację możliwe jest zastosowanie filtracji, flotacji lub elektroflotacji.
W Polsce wyprodukowano zespół filtracyjny do regeneracji chłodziw, typu FMAB (rys.5.2), który pozwala na usunięcie zanieczyszczeń o rozmiarach mniejszych od 8m [10]. Po odcedzeniu zanieczyszczeń większych od prześwitu filtru i uzupełnieniu zawartości oleju emulsję wykorzystuje się w obiegu.
Zastosowanie odświeżania i
wtórny (złom metali), olej poddaje utylizacji przez ponowną rafinację (olej traci bowiem swoje właściwości emulgujące) lub spala.<br>Do utleniania produktów rozkładu beztlenowego należy używać słabszego utleniacza, np. nadmanganianu potasu, gdyż silniejsze utleniacze, np. związki chloru, mogą spowodować destabilizację emulsji [2]. Ponadto zamiast usuwania zanieczyszczeń mechanicznych i kropelek niezemulgowanego oleju przez sedymentację możliwe jest zastosowanie filtracji, flotacji lub elektroflotacji.<br>W Polsce wyprodukowano zespół filtracyjny do regeneracji chłodziw, typu FMAB (rys.5.2), który pozwala na usunięcie zanieczyszczeń o rozmiarach mniejszych od 8m [10]. Po odcedzeniu zanieczyszczeń większych od prześwitu filtru i uzupełnieniu zawartości oleju emulsję wykorzystuje się w obiegu.<br>Zastosowanie odświeżania i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego