Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
papieru i celulozy SEKA w Izmicie (Turcja). Przedsiębiorstwo produkuje rocznie 126000 ton papieru i tektury, 24000 ton celulozy chemicznej oraz 31000ton celulozy metodą mechaniczną. Do roztwarzania stosuje się zarówno metodę siarczynową, jak i siarczanową. Wskaźnik zużycia wody wynosi 105 m3/t produktu.
Schemat oczyszczalni (rys.7.7) obejmuje wysoko wydajną sedymentację wstępną. Prawie połowa zatrzymanego osadu wykorzystywana jest do produkcji tektury w sąsiednim zakładzie. Dalej następuje oczyszczanie biologiczne osadem czynnym niskoobciążonym. Zawartość osadu w komorze wynosi aż 6kg/m3.
Istotnym elementem schematu technologicznego jest przeróbka osadów z końcowym odwadnianiem w prasie taśmowej [14].
Ścieki oczyszczone zawierają średnio 88g/m3 zawiesin i
papieru i celulozy SEKA w Izmicie (Turcja). Przedsiębiorstwo produkuje rocznie 126000 ton papieru i tektury, 24000 ton celulozy chemicznej oraz 31000ton celulozy metodą mechaniczną. Do roztwarzania stosuje się zarówno metodę siarczynową, jak i siarczanową. Wskaźnik zużycia wody wynosi 105 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/t produktu.<br>Schemat oczyszczalni (rys.7.7) obejmuje wysoko wydajną sedymentację wstępną. Prawie połowa zatrzymanego osadu wykorzystywana jest do produkcji tektury w sąsiednim zakładzie. Dalej następuje oczyszczanie biologiczne osadem czynnym niskoobciążonym. Zawartość osadu w komorze wynosi aż 6kg/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;.<br>Istotnym elementem schematu technologicznego jest przeróbka osadów z końcowym odwadnianiem w prasie taśmowej [14].<br>Ścieki oczyszczone zawierają średnio 88g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; zawiesin i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!