Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
gdyż ziarenka skrobi stanowią zanieczyszczenie nierozpuszczalne. Średnie efekty usuwania zawiesin i zmniejszania zapotrzebowania na tlen są jednak znacznie gorsze, niż przy oczyszczaniu poprzedniej grupy ścieków (tabl.8.21). Uzasadnieniem stosowania tej metody jest znaczny stopień odzysku skrobi (ok. 75%). Według Kutery [37] z 1 m3 wód sokowych można wydzielić przez sedymentację do 270g skrobi.
Lepsze wydzielenie skrobi z wód sokowych, niż podczas sedymentacji, można uzyskać przez odwirowanie. Po dwóch stopniach wirowania (rys.8.17) wody sokowe nadają się do uzupełniania obiegu spławiakowo-płuczkowego.
Najwłaściwszym sposobem oczyszczania ścieków z krochmalni jest ich rolnicze wykorzystanie. W Polsce część krochmalni oczyszcza ścieki w warunkach
gdyż ziarenka skrobi stanowią zanieczyszczenie nierozpuszczalne. Średnie efekty usuwania zawiesin i zmniejszania zapotrzebowania na tlen są jednak znacznie gorsze, niż przy oczyszczaniu poprzedniej grupy ścieków (tabl.8.21). Uzasadnieniem stosowania tej metody jest znaczny stopień odzysku skrobi (ok. 75%). Według Kutery [37] z 1 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; wód sokowych można wydzielić przez sedymentację do 270g skrobi.<br>Lepsze wydzielenie skrobi z wód sokowych, niż podczas sedymentacji, można uzyskać przez odwirowanie. Po dwóch stopniach wirowania (rys.8.17) wody sokowe nadają się do uzupełniania obiegu spławiakowo-płuczkowego.<br>Najwłaściwszym sposobem oczyszczania ścieków z krochmalni jest ich rolnicze wykorzystanie. W Polsce część krochmalni oczyszcza ścieki w warunkach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!