Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
rzadko, ze względu na powolny proces strącania gipsu i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego przy realnie stosowanym czasie sedymentacji należy przyjąć, że pozostałość gipsu w ściekach wynosi ok. 3g/l. Praktyczne ilości siarczanów pozostałych po strąceniu wapnem dla dwóch wartości pH (8,0 i 9,0) oraz w dużym przedziale czasu sedymentacji pokazano na rys.2.27.
Tradycyjny system zobojętniania kwasu siarkowego i strącania siarczanów wapnem zrealizowano w Fabryce Śrub w Łańcucie. Powstaje tam 280 m3/h ścieków technologicznych z trawialni i galwanizerni. Schemat ich oczyszczania obejmuje następujące urządzenia: pompownię, odolejacz, komorę zbiorczą, neutralizatory, osadnik wtórny.
Jedna komora neutralizatora ma wymiary 7
rzadko, ze względu na powolny proces strącania gipsu i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego przy realnie stosowanym czasie sedymentacji należy przyjąć, że pozostałość gipsu w ściekach wynosi ok. 3g/l. Praktyczne ilości siarczanów pozostałych po strąceniu wapnem dla dwóch wartości pH (8,0 i 9,0) oraz w dużym przedziale czasu sedymentacji pokazano na rys.2.27.<br>Tradycyjny system zobojętniania kwasu siarkowego i strącania siarczanów wapnem zrealizowano w Fabryce Śrub w Łańcucie. Powstaje tam 280 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/h ścieków technologicznych z trawialni i galwanizerni. Schemat ich oczyszczania obejmuje następujące urządzenia: pompownię, odolejacz, komorę zbiorczą, neutralizatory, osadnik wtórny.<br>Jedna komora neutralizatora ma wymiary 7
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego