Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
miesięcy sprawdzały, czy szkoły organizują dodatkowe zajęcia tylko dla wybranych uczniów, czy tworzą klasy dla zdolniejszych i mniej zdolnych, czy szkolne wycieczki i tzw. zielone szkoły są dostępne dla wszystkich, czy w tej samej szkole dzieci mają równe warunki do nauki. Pierwsze wyniki - z województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego - są podobne: segregacja jest, ale występuje marginalnie.
Na Pomorzu Zachodnim inspektorzy sprawdzili sytuację 17 tysięcy dzieci w 62 szkołach i przedszkolach. Na Mazowszu ankiety przeprowadzono wśród 13 tysięcy uczniów w 228 szkołach i przedszkolach. - Badania prowadziliśmy, rozmawiając z dziećmi i rodzicami, rozdaliśmy też ankiety nauczycielom - mówi Grażyna Bychowska, wicekurator zachodniopomorski.
W zdecydowanej większości
miesięcy sprawdzały, czy szkoły organizują dodatkowe zajęcia tylko dla wybranych uczniów, czy tworzą klasy dla zdolniejszych i mniej zdolnych, czy szkolne wycieczki i tzw. zielone szkoły są dostępne dla wszystkich, czy w tej samej szkole dzieci mają równe warunki do nauki. Pierwsze wyniki - z województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego - są podobne: segregacja jest, ale występuje marginalnie.<br>Na &lt;name type="place"&gt;Pomorzu Zachodnim&lt;/&gt; inspektorzy sprawdzili sytuację 17 tysięcy dzieci w 62 szkołach i przedszkolach. Na &lt;name type="place"&gt;Mazowszu&lt;/&gt; ankiety przeprowadzono wśród 13 tysięcy uczniów w 228 szkołach i przedszkolach. - Badania prowadziliśmy, rozmawiając z dziećmi i rodzicami, rozdaliśmy też ankiety nauczycielom - mówi &lt;name type="person"&gt;Grażyna Bychowska&lt;/&gt;, wicekurator zachodniopomorski.<br>W zdecydowanej większości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!