Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Unii blisko 200, a Polak niespełna 60.
Jednak do recyklingu - bardziej niż edukacja czy moda - zmuszą Polaków unijne dyrektywy o przeróbce śmieci. Jedna z nich zobowiązuje gminy do opracowania planów 50-procentowego odzyskiwania odpadów, i to najpóźniej do 2007 roku. Dlatego Sobczyk i Derkacz snują wielkie plany papierowego imperium. Reklamując segregację odpadów i ekologiczny styl życia, sami też się go nauczyli.
- Dziś nie przyjdzie mi nawet do głowy, żeby wyrzucić przeczytaną gazetę - twierdzi Sobczyk. - Zbieram wszystkie w jednym miejscu, związuję sznurkiem i zabieram do pracy. Nauczyłem tego rodzinę, znajomych i pracowników. Bo przecież papier to pieniądz.

Ewelina Zambrzycka

Świat według Intela
Unii blisko 200, a Polak niespełna 60. <br>Jednak do recyklingu - bardziej niż edukacja czy moda - zmuszą Polaków unijne dyrektywy o przeróbce śmieci. Jedna z nich zobowiązuje gminy do opracowania planów 50-procentowego odzyskiwania odpadów, i to najpóźniej do 2007 roku. Dlatego Sobczyk i Derkacz snują wielkie plany papierowego imperium. Reklamując segregację odpadów i ekologiczny styl życia, sami też się go nauczyli. <br>- Dziś nie przyjdzie mi nawet do głowy, żeby wyrzucić przeczytaną gazetę - twierdzi Sobczyk. - Zbieram wszystkie w jednym miejscu, związuję sznurkiem i zabieram do pracy. Nauczyłem tego rodzinę, znajomych i pracowników. Bo przecież papier to pieniądz.<br><br>&lt;au&gt;Ewelina Zambrzycka&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Świat według Intela
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!