Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prof. Stefan Kwiatkowski, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych.
4,5 proc. szkół przy tworzeniu klas dzieli uczniów na dzieci rodziców pracujących i niepracujących. 22 procent przyznaje, że dzieli uczniów na "dojeżdżających" i "miejscowych". Szkołom łatwiej układać plan lekcji i organizować dojazdy. W efekcie powstają klasy "wiejskie" i "miejskie". Kuratorium za przejaw segregacji uważa też organizowanie wycieczek, na które - z braku pieniędzy - może pojechać tylko część uczniów.
72 proc. rodziców na Mazowszu uważa, że dzieci są jednakowo traktowane w klasie i szkole (22 proc. jest innego zdania). Jednak, ich zdaniem, dzieci z miasta i rodzin zamożnych mają w szkołach lepsze warunki do nauki
prof. &lt;name type="person"&gt;Stefan Kwiatkowski&lt;/&gt;, dyrektor &lt;name type="org"&gt;Instytutu Badań Edukacyjnych&lt;/&gt;.<br>4,5 proc. szkół przy tworzeniu klas dzieli uczniów na dzieci rodziców pracujących i niepracujących. 22 procent przyznaje, że dzieli uczniów na "dojeżdżających" i "miejscowych". Szkołom łatwiej układać plan lekcji i organizować dojazdy. W efekcie powstają klasy "wiejskie" i "miejskie". Kuratorium za przejaw segregacji uważa też organizowanie wycieczek, na które - z braku pieniędzy - może pojechać tylko część uczniów.<br>72 proc. rodziców na &lt;name type="place"&gt;Mazowszu&lt;/&gt; uważa, że dzieci są jednakowo traktowane w klasie i szkole (22 proc. jest innego zdania). Jednak, ich zdaniem, dzieci z miasta i rodzin zamożnych mają w szkołach lepsze warunki do nauki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!