Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
pogarszanie się warunków w krajach wysoko rozwiniętych, następujące po wielu latach szybkiego postępu gospodarczego i technicznego.
Można by prawie powiedzieć, że jesteśmy świadkami ześlizgiwania się tych krajów do poziomu Trzeciego Świata. Środki intelektualne wypracowane kiedyś dla analizowania gospodarczej i społecznej dualizacji w krajach postkomunistycznych i wyjaśniania zjawisk wykluczania społecznego i segregacji przestrzennej stosuje się obecnie z powodzeniem w dyskusjach dotyczących sytuacji w krajach najbardziej rozwiniętych. Bezrobocie, niepewność zatrudnienia i wynikające z nich rozmaite formy wykluczania stały się powszechne. Nikt nie da się zwieść eufemizmowi "społeczeństwo o dwóch prędkościach". Marshall Wolfe (1994) wyróżnia różne postaci społecznego wykluczania odnoszące się do: podstawowych środków
pogarszanie się warunków w krajach wysoko rozwiniętych, następujące po wielu latach szybkiego postępu gospodarczego i technicznego. <br>Można by prawie powiedzieć, że jesteśmy świadkami ześlizgiwania się tych krajów do poziomu Trzeciego Świata. Środki intelektualne wypracowane kiedyś dla analizowania gospodarczej i społecznej dualizacji w krajach postkomunistycznych i wyjaśniania zjawisk wykluczania społecznego i segregacji przestrzennej stosuje się obecnie z powodzeniem w dyskusjach dotyczących sytuacji w krajach najbardziej rozwiniętych. Bezrobocie, niepewność zatrudnienia i wynikające z nich rozmaite formy wykluczania stały się powszechne. Nikt nie da się zwieść eufemizmowi "społeczeństwo o dwóch prędkościach". Marshall Wolfe (1994) wyróżnia różne postaci społecznego wykluczania odnoszące się do: podstawowych środków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!