Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12(32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
myślowy. Futurolodzy wśród innych kataklizmów czekających świat w XXI w. wymieniają coraz większe zacieranie się różnic między płciami. Typ unisex ma być powszechnie panujący, zarówno pod względem naszej seksualności, jak i ról społecznych. A ja zaprawdę powiadam wam, że się mylą.
Z jednej strony mamy do czynienia z sytuacjami oficjalnej segregacji płciowej, jak w pewnych zawodach sportowych firmowanych przez telewizyjną Panoramę. Nagroda pieniężna za zajęcie pierwszego miejsca dla mężczyzny wynosiła 1000 dolarów, a dla kobiety - 800. Z drugiej strony długo jeszcze kobieta nie uzyska społecznego przyzwolenia na zachowanie w rodzaju: "To ja haruję jak wół, wracam zmęczona, a nawet nie ma
myślowy. Futurolodzy wśród innych kataklizmów czekających świat w XXI w. wymieniają coraz większe zacieranie się różnic między płciami. Typ unisex ma być powszechnie panujący, zarówno pod względem naszej seksualności, jak i ról społecznych. A ja zaprawdę powiadam wam, że się mylą. <br>Z jednej strony mamy do czynienia z sytuacjami oficjalnej segregacji płciowej, jak w pewnych zawodach sportowych firmowanych przez telewizyjną Panoramę. Nagroda pieniężna za zajęcie pierwszego miejsca dla mężczyzny wynosiła 1000 dolarów, a dla kobiety - 800. Z drugiej strony długo jeszcze kobieta nie uzyska społecznego przyzwolenia na zachowanie w rodzaju: "To ja haruję jak wół, wracam zmęczona, a nawet nie ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!