Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
było tu zagadnienie nierozwiązalne), Geometra polski z 1683 r. lub Architekt polski z 1690 r. i w. Tylkowskiego Meteorologia curiosa z 1669 r. Warto zaznaczyć, że obaj autorzy byli jezuitami.
O niezbyt dokładnej znajomości przez Chmielowskiego dzieł wydanych w Polsce świadczy także, że przepisując z nieustalonego w niniejszej pracy źródła "sekretne" przepisy Pedemontana nie wiedział, że było ono już wtedy trzykrotnie wydane w języku polskim (w latach 1568, 1620 i 1737).
Nie jest pewne, czy Chmielowski znał Informacyję matematyczną Bystrzonowskiego. W Nowych Atenach nigdzie o niej ni wspomina, jednak wskazują na to zbieżności, jakie występują we wprowadzonych uzupełnieniach do pierwowzoru, jakim
było tu zagadnienie nierozwiązalne), &lt;hi rend="italic"&gt;Geometra polski&lt;/hi&gt; z 1683 r. lub &lt;hi rend="italic"&gt;Architekt polski&lt;/hi&gt; z 1690 r. i w. Tylkowskiego &lt;hi rend="italic"&gt;Meteorologia curiosa&lt;/hi&gt; z 1669 r. Warto zaznaczyć, że obaj autorzy byli jezuitami.<br> O niezbyt dokładnej znajomości przez Chmielowskiego dzieł wydanych w Polsce świadczy także, że przepisując z nieustalonego w niniejszej pracy źródła "sekretne" przepisy Pedemontana nie wiedział, że było ono już wtedy trzykrotnie wydane w języku polskim (w latach 1568, 1620 i 1737).<br> Nie jest pewne, czy Chmielowski znał &lt;hi rend="italic"&gt;Informacyję matematyczną&lt;/hi&gt; Bystrzonowskiego. W &lt;hi rend="italic"&gt;Nowych Atenach&lt;/hi&gt; nigdzie o niej ni wspomina, jednak wskazują na to zbieżności, jakie występują we wprowadzonych uzupełnieniach do pierwowzoru, jakim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!