Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
karnawał przebiega pod hasłem "Podróże i podróżnicy" i nawiązuje do złotej epoki miasta.
Centrum karnawałowych zabaw będzie, jak co roku, plac Św. Marka. Jednak bale maskowe i spektakle odbędą się na niemal wszystkich placach.
Pałacowy bal, który budzi największe zainteresowanie i na którym zbierze się miejscowa śmietanka towarzyska, będzie poświęcony "sekretnym zabawom Casanovy".
Nowością tegorocznego karnawału było zastąpienie tradycyjnego już symbolu weneckiego święta. W niedzielę, zamiast białej gołębicy, ze szczytu słynnej weneckiej dzwonnicy na placu Św. Marka "sfrunął" anioł.
Organizatorzy spektaklu zapewniają, że anioł-akrobata był bardzo dobrze zabezpieczony i nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo. Dzwonnica na placu Św. Marka jest
karnawał przebiega pod hasłem "Podróże i podróżnicy" i nawiązuje do złotej epoki miasta.<br>Centrum karnawałowych zabaw będzie, jak co roku, plac Św. Marka. Jednak bale maskowe i spektakle odbędą się na niemal wszystkich placach.<br>Pałacowy bal, który budzi największe zainteresowanie i na którym zbierze się miejscowa śmietanka towarzyska, będzie poświęcony "sekretnym zabawom Casanovy".<br>Nowością tegorocznego karnawału było zastąpienie tradycyjnego już symbolu weneckiego święta. W niedzielę, zamiast białej gołębicy, ze szczytu słynnej weneckiej dzwonnicy na placu Św. Marka "sfrunął" anioł.<br>Organizatorzy spektaklu zapewniają, że anioł-akrobata był bardzo dobrze zabezpieczony i nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo. Dzwonnica na placu Św. Marka jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego