Typ tekstu: Książka
Autor: Kuncewiczowa Maria
Tytuł: Cudzoziemka
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1936
powikłań utajonego wuja Eckerta, liściku skropionego łzami dwunastoletniego kadeta - sieroty: "Wielce czcigodny, sercu memu miły Wuju dobrodzieju, mnie się zdaje i ja w tym proszę ratunku, że ja tu w Petersburgie zaczynam zapominać mój rodzinny język", "Matki-Spartanki" Kniaźnina, przepisanej en pattes de mouche obrysowanej w emblematy narodowe na panieńskim sekretnym sztambuchu przez ciotkę Luizę, uczennicę Jachowicza - szal babki Zwardeckiej był dokumentem, którym Róża dumnie legitymowała się w życiu. Był jak gdyby pokwitowaniem historii ze świadczeń publicznych rodu.
Róża, wyposażona w wyżej wzmiankowe przedmioty, czuła się prawie gardzić patriotycznym społecznikowaniem męża, ba - gardzić w ogóle ubożuchną, łapserdacką, niewolniczą Polską.
- "Przodkowie moi
powikłań utajonego wuja Eckerta, liściku skropionego łzami dwunastoletniego kadeta - sieroty: "Wielce czcigodny, sercu memu miły Wuju dobrodzieju, mnie się zdaje i ja w tym proszę ratunku, że ja tu w Petersburgie zaczynam zapominać mój rodzinny język", "Matki-Spartanki" Kniaźnina, przepisanej en pattes de mouche obrysowanej w emblematy narodowe na panieńskim sekretnym sztambuchu przez ciotkę Luizę, uczennicę Jachowicza - szal babki Zwardeckiej był dokumentem, którym Róża dumnie legitymowała się w życiu. Był jak gdyby pokwitowaniem historii ze świadczeń publicznych rodu. <br>Róża, wyposażona w wyżej wzmiankowe przedmioty, czuła się prawie gardzić patriotycznym społecznikowaniem męża, ba - gardzić w ogóle ubożuchną, łapserdacką, niewolniczą Polską. <br>- "Przodkowie moi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego