Typ tekstu: Książka
Autor: Kuncewiczowa Maria
Tytuł: Cudzoziemka
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1936
powikłań utajonego wuja Eckerta, liściku skropionego łzami dwunastoletniego kadeta - sieroty: "Wielce czcigodny, sercu memu miły Wuju dobrodzieju, mnie się zdaje i ja w tym proszę ratunku, że ja tu w Petersburgie zaczynam zapominać mój rodzinny język", "Matki-Spartanki" Kniaźnina, przepisanej en pattes de mouche obrysowanej w emblematy narodowe na panieńskim sekretnym sztambuchu przez ciotkę Luizę, uczennicę Jachowicza - szal babki Zwardeckiej był dokumentem, którym Róża dumnie legitymowała się w życiu. Był jak gdyby pokwitowaniem historii ze świadczeń publicznych rodu.
Róża, wyposażona w wyżej wzmiankowe przedmioty, czuła się prawie gardzić patriotycznym społecznikowaniem męża, ba - gardzić w ogóle ubożuchną, łapserdacką, niewolniczą Polską.
- "Przodkowie moi
powikłań utajonego wuja Eckerta, liściku skropionego łzami dwunastoletniego kadeta - sieroty: "Wielce czcigodny, sercu memu miły Wuju dobrodzieju, mnie się zdaje i ja w tym proszę ratunku, że ja tu w Petersburgie zaczynam zapominać mój rodzinny język", "Matki-Spartanki" Kniaźnina, przepisanej en pattes de mouche obrysowanej w emblematy narodowe na panieńskim sekretnym sztambuchu przez ciotkę Luizę, uczennicę Jachowicza - szal babki Zwardeckiej był dokumentem, którym Róża dumnie legitymowała się w życiu. Był jak gdyby pokwitowaniem historii ze świadczeń publicznych rodu. <br>Róża, wyposażona w wyżej wzmiankowe przedmioty, czuła się prawie gardzić patriotycznym społecznikowaniem męża, ba - gardzić w ogóle ubożuchną, łapserdacką, niewolniczą Polską. <br>- "Przodkowie moi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!