Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w formie telenoweli. Perspektywa przyjęta przez autorkę jest raczej psychologiczna niż socjologiczna. Czytelnik wie przecież, jak potoczy się polityka, ale nie wie, jak potoczą się osobiste losy bohaterów.

W epilogu powieści czytamy, że Jim i Mike znów wybierają się do Polski, która właśnie przestała być Peerelem. Czy będzie to podróż sentymentalna? Oto sprytne zaproszenie do dalszego ciągu, znany chwyt z klasycznej literatury romansowo-przygodowej. No i dobrze, w końcu nie samym Joyce'em czytelnik żyje.

Krystyna Lubelska, Miłość w stanie wyższej konieczności, Wyd. Prószyński i S-ka, Warszawa 2004, s. 228

Mirosław PęczakOPINIEKrzysztof Janik przewodniczący SLD, o pomysłach legislacyjnych:

"- ...Dlaczego
w formie telenoweli. Perspektywa przyjęta przez autorkę jest raczej psychologiczna niż socjologiczna. Czytelnik wie przecież, jak potoczy się polityka, ale nie wie, jak potoczą się osobiste losy bohaterów.<br><br>W epilogu powieści czytamy, że Jim i Mike znów wybierają się do Polski, która właśnie przestała być Peerelem. Czy będzie to podróż sentymentalna? Oto sprytne zaproszenie do dalszego ciągu, znany chwyt z klasycznej literatury romansowo-przygodowej. No i dobrze, w końcu nie samym Joyce'em czytelnik żyje.<br><br>Krystyna Lubelska, Miłość w stanie wyższej konieczności, Wyd. Prószyński i S-ka, Warszawa 2004, s. 228<br><br>&lt;au&gt;Mirosław Pęczak&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;OPINIE&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Krzysztof Janik przewodniczący SLD, o pomysłach legislacyjnych:&lt;/&gt;<br><br>"- ...Dlaczego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego