Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 3 (33) marzec
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
ziemniaczaną, startą na tarce cebulę. Dodawać mąkę pszenną aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Posolić i popieprzyć do smaku. Masę nakładać łyżką na mocno rozgrzany olej. Placki nie powinny być zbyt grube. Smażyć około 3 minut z każdej strony, do uzyskania złotobrązowego koloru.


Kalendarium: Co było, a nie jest...
Podróż sentymentalna

Masz krótką pamięć? My ci ją odświeżymy.
148 lat temu Emma Snodgrass z Bostonu (USA) została aresztowana za publiczne noszenie spodni.
116 lat temu dr William Grant z Davenport (Iowa, USA) dokonał pierwszej na świecie operacji usunięcia ślepej kiszki. Pacjentką była 22-letnia Mary Gartside.
91 lat temu państwo Hsi
ziemniaczaną, startą na tarce cebulę. Dodawać mąkę pszenną aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Posolić i popieprzyć do smaku. Masę nakładać łyżką na mocno rozgrzany olej. Placki nie powinny być zbyt grube. Smażyć około 3 minut z każdej strony, do uzyskania złotobrązowego koloru.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Kalendarium: Co było, a nie jest...&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Podróż sentymentalna&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Masz krótką pamięć? My ci ją odświeżymy.&lt;/&gt;<br>148 lat temu Emma Snodgrass z Bostonu (USA) została aresztowana za publiczne noszenie spodni.<br>116 lat temu dr William Grant z Davenport (Iowa, USA) dokonał pierwszej na świecie operacji usunięcia ślepej kiszki. Pacjentką była 22-letnia Mary Gartside.<br>91 lat temu państwo Hsi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego