Typ tekstu: Książka
Autor: Włodzimierz Kwaśniewicz
Tytuł: Dzieje szabli w Polsce
Rok: 1999
też, jako znakomity szermierz, dawał podchorążym pokazy znakomitego kunsztu władania bronią sieczną. Generał Waraksiewicz był w 1917 r. w 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, później w 2 Pułku Ułanów Grochowskich im. gen. J. Dwernickiego, którym dowodził do 1920 r. Następnie do 1933 r. był dowódcą brygad kawalerii. Jako znakomity znawca broni siecznej przez wiele lat opracowywał nowe modele szabel.
Sprawozdanie z prób Instytut Badań Materiałów Uzbrojenia z Departamentu Uzbrojenia otrzymał prawdopodobnie w listopadzie 1933 r., w efekcie czego mógł przystąpić do prac nad drugim prototypem szabli wz. 1934 (drugim, gdyż istnieje ślad opracowywania pierwszego prototypu wz. 1932).
W 1934 r. i w
też, jako znakomity szermierz, dawał podchorążym pokazy znakomitego kunsztu władania bronią sieczną. Generał Waraksiewicz był w 1917 r. w 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, później w 2 Pułku Ułanów Grochowskich im. gen. J. Dwernickiego, którym dowodził do 1920 r. Następnie do 1933 r. był dowódcą brygad kawalerii. Jako znakomity znawca broni siecznej przez wiele lat opracowywał nowe modele szabel.<br>Sprawozdanie z prób Instytut Badań Materiałów Uzbrojenia z Departamentu Uzbrojenia otrzymał prawdopodobnie w listopadzie 1933 r., w efekcie czego mógł przystąpić do prac nad drugim prototypem szabli wz. 1934 (drugim, gdyż istnieje ślad opracowywania pierwszego prototypu wz. 1932).<br>W 1934 r. i w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego