Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalczykowa Alina
Tytuł: Dramat i teatr romantyczny
Rok: 1997
zajeżdżającego powozu Hrabiny "wszyscy wstają i biegną do okien"; jest moment ruchu, ale nadal nie ma napięcia, bowiem cała dalsza akcja ogranicza się do "szybkiego" wejścia Miecznika i składania przez petentów papierów na ręce lokaja, po czym "wszyscy wychodzą".
Sceny dalsze I aktu są jeszcze bardziej statyczne. W drugiej Hrabina siedząc w fotelu "tajemniczo" lub "ze wzruszeniem" rozmawia z bratem, w scenie trzeciej rozmawia z Jenerałem, w czwartej rozmowę Jenerała z Doktorem zakłócają tylko dzwonki na lokaja, statyczna jest też scena piąta, bo choć dochodzi w niej do konfrontacji politycznych przeciwników, Jenerała i Wojewody - mówi się "poważnie", spokojnie.
Akt II wydaje
zajeżdżającego powozu Hrabiny "wszyscy wstają i biegną do okien"; jest moment ruchu, ale nadal nie ma napięcia, bowiem cała dalsza akcja ogranicza się do "szybkiego" wejścia Miecznika i składania przez petentów papierów na ręce lokaja, po czym "wszyscy wychodzą".<br>Sceny dalsze I aktu są jeszcze bardziej statyczne. W drugiej Hrabina siedząc w fotelu "tajemniczo" lub "ze wzruszeniem" rozmawia z bratem, w scenie trzeciej rozmawia z Jenerałem, w czwartej rozmowę Jenerała z Doktorem zakłócają tylko dzwonki na lokaja, statyczna jest też scena piąta, bo choć dochodzi w niej do konfrontacji politycznych przeciwników, Jenerała i Wojewody - mówi się "poważnie", spokojnie.<br>Akt II wydaje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego