Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tak traci, a zyskują, i to znacznie, Platforma Obywatelska i Samoobrona. Będzie wielki kryzys w SLD - wieszczą socjologowie.
Na początku 2004 roku na Platformę głosowałoby aż 26 procent Polaków. Po lekkiej korekcie - w listopadzie PO mogła liczyć na 22 proc., a w grudniu na 19 proc. - notowania partii Donalda Tuska skoczyły więc aż o 7 punktów. To najlepszy wynik tego ugrupowania w sondażach "Rz". Mogły mieć na to wpływ wysunięty przez PO postulat odebrania parlamentarzystom trzynastych pensji oraz sukces, jakim było wygranie przed TK rozprawy o stwierdzenie niezgodności z konstytucją ustawy o NFZ.
Niespodzianką jest bez wątpienia drugie miejsce Samoobrony. Partia
tak traci, a zyskują, i to znacznie, &lt;name type="org"&gt;Platforma Obywatelska&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Samoobrona&lt;/&gt;. Będzie wielki kryzys w &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; - wieszczą socjologowie.&lt;/&gt;<br>Na początku 2004 roku na Platformę głosowałoby aż 26 procent Polaków. Po lekkiej korekcie - w listopadzie &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt; mogła liczyć na 22 proc., a w grudniu na 19 proc. - notowania partii &lt;name type="person"&gt;Donalda Tuska&lt;/&gt; skoczyły więc aż o 7 punktów. To najlepszy wynik tego ugrupowania w sondażach &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;. Mogły mieć na to wpływ wysunięty przez &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt; postulat odebrania parlamentarzystom trzynastych pensji oraz sukces, jakim było wygranie przed &lt;name type="org"&gt;TK&lt;/&gt; rozprawy o stwierdzenie niezgodności z konstytucją ustawy o &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt;.<br>Niespodzianką jest bez wątpienia drugie miejsce &lt;name type="org"&gt;Samoobrony&lt;/&gt;. Partia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego