Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kuchnia
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
mięśni, czyścić z błon, wstrzykiwać domięśniowo solankę peklującą i sklejać. Leżakowanie zastąpiono masowaniem mięsa w chłodzonych bębnach próżniowych, co znacznie skróciło proces peklowania. Wiele wędlin, nie mających nic wspólnego z szynką, przywłaszczyło sobie jej nazwę, jak chociażby szynka z indyka.
Znawcy uważają, że warstwa tłuszczu na szynce podnosi jej walory smakowe, ponieważ powoduje u konsumenta zwiększone wydzielanie śliny wzmagając wrażenie soczystości.
Właściwie zapeklowana surowa szynka ma po przekrojeniu żywoczerwony kolor, a ugotowana - różowy. Szare miejsca świadczą o tym, że mięso peklowano niestarannie i że będzie się ono szybko psuło.
Po przekrojeniu szynka powinna być wilgotna, ale nie błyszcząca. Załzawienie występuje po
mięśni, czyścić z błon, wstrzykiwać domięśniowo solankę peklującą i sklejać. Leżakowanie zastąpiono masowaniem mięsa w chłodzonych bębnach próżniowych, co znacznie skróciło proces peklowania. Wiele wędlin, nie mających nic wspólnego z szynką, przywłaszczyło sobie jej nazwę, jak chociażby szynka z indyka.<br>Znawcy uważają, że warstwa tłuszczu na szynce podnosi jej walory smakowe, ponieważ powoduje u konsumenta zwiększone wydzielanie śliny wzmagając wrażenie soczystości.<br>Właściwie zapeklowana surowa szynka ma po przekrojeniu żywoczerwony kolor, a ugotowana - różowy. Szare miejsca świadczą o tym, że mięso peklowano niestarannie i że będzie się ono szybko psuło.<br>Po przekrojeniu szynka powinna być wilgotna, ale nie błyszcząca. Załzawienie występuje po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego