Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 26
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
w jadalni i zabrać do pokojów sypialnych.

*

Schronisko ma 24 miejsca noclegowe na łóżkach oraz "glebę" do spania na własnych karimatach. W sezonie nocleg z pełnym wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) kosztuje 360 koron (ok. 36 zł), nocleg ze śniadaniem - 260 koron, spanie na podłodze także ze śniadaniem - 200 koron. - Te obowiązkowe śniadania do noclegów wprowadziliśmy nie po to, aby wydusić jak najwięcej pieniędzy od turystów, ale ze względów organizacyjnych - tłumaczy Miro - ja się każdego pytam, o której chce mieć śniadanie i wówczas łatwiej jest wyekspediować ludzi z ciasnego schroniska, zanim napłynie rzesza turystów z dołu.

*

Kubek herbaty kosztuje 10 koron czyli na
w jadalni i zabrać do pokojów sypialnych.<br><br>*<br><br>Schronisko ma 24 miejsca noclegowe na łóżkach oraz "glebę" do spania na własnych &lt;orig&gt;karimatach&lt;/&gt;. W sezonie nocleg z pełnym wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) kosztuje 360 koron (ok. 36 zł), nocleg ze śniadaniem - 260 koron, spanie na podłodze także ze śniadaniem - 200 koron. - Te obowiązkowe śniadania do noclegów wprowadziliśmy nie po to, aby wydusić jak najwięcej pieniędzy od turystów, ale ze względów organizacyjnych - tłumaczy Miro - ja się każdego pytam, o której chce mieć śniadanie i wówczas łatwiej jest wyekspediować ludzi z ciasnego schroniska, zanim napłynie rzesza turystów z dołu.<br><br>*<br><br>Kubek herbaty kosztuje 10 koron czyli na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!