Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.16 (39)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ratowano nagich ludzi
MOSKWA
Park wodny Transvaal w Jasieniewie na obrzeżach Moskwy. 1300 osób beztrosko kąpie się w basenach, relaksuje w saunach. Nagle przerażający huk, trzask i długa cisza... na powierzchnię 5000 mkw., gdzie przebywało 426 kąpielowiczów z wysokości 30 m runął stalowo-betonowy dach.
- Usłyszałem trzask, potem zobaczyłem, jak spada sufit - opowiada jeden z pracowników parku. Ranni ludzie w kostiumach kąpielowych ratowali się, uciekając przed siebie, przez śnieg, przy 17-stopniowym mrozie.
Na miejscu tragedii 800 ratowników przy użyciu dźwigów przeszukiwło rumowisko. Potężne termogeneratory podnosiły temperaturę , aby zasypani ludzie nie zamarzli. Co pół godziny ratownicy zarządzali chwilę ciszy, aby usłyszeć
ratowano nagich ludzi&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;MOSKWA&lt;/&gt;<br>Park wodny Transvaal w Jasieniewie na obrzeżach Moskwy. 1300 osób beztrosko kąpie się w basenach, relaksuje w saunach. Nagle przerażający huk, trzask i długa cisza... na powierzchnię 5000 mkw., gdzie przebywało 426 kąpielowiczów z wysokości 30 m runął stalowo-betonowy dach.<br>&lt;q&gt;- Usłyszałem trzask, potem zobaczyłem, jak spada sufit&lt;/&gt; - opowiada jeden z pracowników parku. Ranni ludzie w kostiumach kąpielowych ratowali się, uciekając przed siebie, przez śnieg, przy 17-stopniowym mrozie.<br>Na miejscu tragedii 800 ratowników przy użyciu dźwigów przeszukiwło rumowisko. Potężne termogeneratory podnosiły temperaturę , aby zasypani ludzie nie zamarzli. Co pół godziny ratownicy zarządzali chwilę ciszy, aby usłyszeć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!