Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zmienia się szczupła sylwetka Nikodema. Cienkie nóżki, pękaty tułów, szpada jak styczna do okręgu. Dostojne oblicze przypomina teraz głowę karpia wyjętego z wanny na godzinę przed kolacją wigilijną. - To już koniec - myśli Petroniusz, widząc, że Kazio Napalony także napełnia się powietrzem.

*

Trzy potężne eksplozje wstrząsają trybunami skoczni. Logo Wielkiej Imprezy spada z Giewontu. Kibice, tratując się wzajemnie, uciekają w popłochu. Niedźwiedzie z połamanej klatki chowają się w sztucznych krzakach. Adalbert Nieusuwalny wyłazi na czworaka ze swego więzienia. Redaktorzy plując pianą przeciwpożarową opuszczają szybko miejsce katastrofy. Ekolodzy rozpełzają się po sztucznym śniegu.
Martwa cisza. Słychać tylko bolesny szloch Gerwazego. Wierny sługa zbiera
zmienia się szczupła sylwetka Nikodema. Cienkie nóżki, pękaty tułów, szpada jak styczna do okręgu. Dostojne oblicze przypomina teraz głowę karpia wyjętego z wanny na godzinę przed kolacją wigilijną. - To już koniec - myśli Petroniusz, widząc, że Kazio Napalony także napełnia się powietrzem.<br><br>*<br><br>Trzy potężne eksplozje wstrząsają trybunami skoczni. Logo Wielkiej Imprezy spada z Giewontu. Kibice, tratując się wzajemnie, uciekają w popłochu. Niedźwiedzie z połamanej klatki chowają się w sztucznych krzakach. Adalbert Nieusuwalny wyłazi na czworaka ze swego więzienia. Redaktorzy plując pianą przeciwpożarową opuszczają szybko miejsce katastrofy. Ekolodzy rozpełzają się po sztucznym śniegu.<br>Martwa cisza. Słychać tylko bolesny szloch Gerwazego. Wierny sługa zbiera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!