Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
udzielanych bankom komercyjnym 5,75 proc.
Większość analityków pytanych wcześniej o opinię liczyła na to, że Rada Europejskiego Banku Centralnego podejmie w środę decyzję o obniżeniu podstawowych stóp procentowych o 25 punktów bazowych.
Obniżenie stóp procentowych w eurolandzie byłoby bodźcem do wzrostu kursów akcji na europejskich giełdach. Kursy te ostatnio spadały, bo inwestorzy coraz bardziej obawiają się spowolnienia gospodarczego.
Tymczasem złoty umocnił się wczoraj o 2,0 gr do euro, w porównaniu do wtorkowego zamknięcia, osiągając pod koniec notowań wartość 3,58 zł za euro.
(PAP)Do Kanady poleci nie tylko LOT

TRANSPORT Na początku kwietnia tego roku podpisana została nowa
udzielanych bankom komercyjnym 5,75 proc.<br>Większość analityków pytanych wcześniej o opinię liczyła na to, że Rada Europejskiego Banku Centralnego podejmie w środę decyzję o obniżeniu podstawowych stóp procentowych o 25 punktów bazowych.<br>Obniżenie stóp procentowych w &lt;orig&gt;eurolandzie&lt;/&gt; byłoby bodźcem do wzrostu kursów akcji na europejskich giełdach. Kursy te ostatnio spadały, bo inwestorzy coraz bardziej obawiają się spowolnienia gospodarczego.<br>Tymczasem złoty umocnił się wczoraj o 2,0 gr do euro, w porównaniu do wtorkowego zamknięcia, osiągając pod koniec notowań wartość 3,58 zł za euro.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Do Kanady poleci nie tylko LOT&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;TRANSPORT&lt;/&gt; Na początku kwietnia tego roku podpisana została nowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego