Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
rozmyły się w niewyraźną smugę ruchu. Z dzisiejszej perspektywy Mickiewicz piszący Pana Tadeusza przypomina człowieka melancholijnie schodzącego ze wzgórza i zbierającego ulubione kwiatki. Rymkiewicz zaś - piszący o Mickiewiczu - to ktoś, kto obsuwa się w przepaść bez dna, daremnie chwytając po drodze wszystko, co się da, by choć na chwilę opóźnić spadanie.


krzysztof mrowcewicz

Atalanta i Narcyz
Udręka ruchu i pragnienie trwania

Fenomenologia ruchu

Blisko trzydzieści lat temu - jak ten czas szybko płynie! - Jan Błoński odkrył w Sępie poetę ruchu.
cała poezja Sępa nie jest niczym innym, jak fenomenologią ruchu, i prawie wszystkie jej kierunki, upodobania i zagadnienia można wyrazić, roztrząsając rozmaite
rozmyły się w niewyraźną smugę ruchu. Z dzisiejszej perspektywy Mickiewicz piszący Pana Tadeusza przypomina człowieka melancholijnie schodzącego ze wzgórza i zbierającego ulubione kwiatki. Rymkiewicz zaś - piszący o Mickiewiczu - to ktoś, kto obsuwa się w przepaść bez dna, daremnie chwytając po drodze wszystko, co się da, by choć na chwilę opóźnić spadanie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div sex="m" type="mon"&gt;<br>krzysztof mrowcewicz<br><br>&lt;tit&gt;Atalanta i Narcyz<br>Udręka ruchu i pragnienie trwania&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Fenomenologia ruchu &lt;/&gt;<br><br>Blisko trzydzieści lat temu - jak ten czas szybko płynie! - Jan Błoński odkrył w Sępie poetę ruchu.<br>cała poezja Sępa nie jest niczym innym, jak fenomenologią ruchu, i prawie wszystkie jej kierunki, upodobania i zagadnienia można wyrazić, roztrząsając rozmaite
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!