Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
że istnieje szereg przybliżonych rozwiązań. Każdy z tych sposobów jest jednak tylko mniej lub więcej dokładny. Ponieważ zagadnienia teorii balistyki wewnętrznej dział bezodrzutowych nie są całkowicie poznane, dlatego zakłada się pewne uproszczenia, które mogą być następujące:
1. Nie uwzględnia się tego podczas obliczeń, że część prochu pochodząca z ładunku nie spala się całkowicie w czasie strzału w komorze działa i jest wyrzucana przez dyszę.
2. Przyjmuje się, że proces strzału ma przebieg adiabatyczny.
3. Nie uwzględnia się w zasadzie kształtu i rozmieszczenia dyszy (czy dysza jest umieszczona centralnie czy obwodowo).
4. Zakłada się, że wypływ gazów przez dyszę jest stały i ciągły
że istnieje szereg przybliżonych rozwiązań. Każdy z tych sposobów jest jednak tylko mniej lub więcej dokładny. Ponieważ zagadnienia teorii balistyki wewnętrznej dział bezodrzutowych nie są całkowicie poznane, dlatego zakłada się pewne uproszczenia, które mogą być następujące:<br>1. Nie uwzględnia się tego podczas obliczeń, że część prochu pochodząca z ładunku nie spala się całkowicie w czasie strzału w komorze działa i jest wyrzucana przez dyszę.<br>2. Przyjmuje się, że proces strzału ma przebieg adiabatyczny.<br>3. Nie uwzględnia się w zasadzie kształtu i rozmieszczenia dyszy (czy dysza jest umieszczona centralnie czy obwodowo).<br>4. Zakłada się, że wypływ gazów przez dyszę jest stały i ciągły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego