Typ tekstu: Książka
Autor: Szypulski Andrzej, Safjan Zbigniew
Tytuł: Stawka większa niż życie
Rok wydania: 2000
Rok powstania: 1969
zastygł patrząc na admirała, drobnego i niepozornego pod wielkim portretem fuehrera. Szef oglądał go z miernym zainteresowaniem znudzonego zwierzchnika. Jego twarz przypominała drapieżnego ptaka.
- Hans Kloss - powiedział - porucznik.
- Dla kogo pan pracuje?! - krzyknął.
Kloss wiedział, że odpowiedzi muszą być udzielane natychmiast i bez namysłu. Wszystko zależy od tego, czy ten specjalista od tajnej wojny uzna wiarygodność jego słów.
- Pracuję dla pana, panie admirale!
- Dlaczego interesuje pana Ingrid Kield?
- Zakochałem się w niej - odpowiedź Klossa udzielona została bez sekundy wahania.
Admirał milczał. Przyglądał się znowu Klossowi i rozważał zapewne tę odpowiedź. Mierzył jej prawdopodobieństwo.
- Pan jest chyba idiotą, Kloss! - warknął.
- Tak jest
zastygł patrząc na admirała, drobnego i niepozornego pod wielkim portretem fuehrera. Szef oglądał go z miernym zainteresowaniem znudzonego zwierzchnika. Jego twarz przypominała drapieżnego ptaka.<br>- Hans Kloss - powiedział - porucznik.<br>- Dla kogo pan pracuje?! - krzyknął.<br>Kloss wiedział, że odpowiedzi muszą być udzielane natychmiast i bez namysłu. Wszystko zależy od tego, czy ten specjalista od tajnej wojny uzna wiarygodność jego słów.<br>- Pracuję dla pana, panie admirale!<br>- Dlaczego interesuje pana Ingrid Kield?<br>- Zakochałem się w niej - odpowiedź Klossa udzielona została bez sekundy wahania.<br>Admirał milczał. Przyglądał się znowu Klossowi i rozważał zapewne tę odpowiedź. Mierzył jej prawdopodobieństwo.<br>- Pan jest chyba idiotą, Kloss! - warknął.<br>- Tak jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego