Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 555
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
dzieje ze ściekami we wszystkich naszych celulozowniach, woła o pomstę do nieba. W Świeciu żrące ścieki z zakładów tak skorodowały kolektor, że jego obudowa zarwała się i pracownica, pobierająca właśnie próby do analiz, poniosła śmierć. Zdarzyło się to kilka lat temu w nowoczesnym zakładzie. Trudno przypuścić, aby Pan Profesor, wybitny specjalista w swojej dziedzinie, tego nie wiedział.
Autor polemiki z nekrologiem wylicza straty, które poniósł przemysł celulozowy: niedawno zamknięto celulozownie w Bardo Śląskim, w Czułowie, wkrótce nieuniknione jest zamknięcie celulozowni w Kluczach (wiele dałoby się powiedzieć o zanieczyszczeniu przez ten zakład wód podziemnych Pustyni Błędowskiej), a teraz - Jelenia Góra.
Powiedzmy, że
dzieje ze ściekami we wszystkich naszych celulozowniach, woła o pomstę do nieba. W Świeciu żrące ścieki z zakładów tak skorodowały kolektor, że jego obudowa zarwała się i pracownica, pobierająca właśnie próby do analiz, poniosła śmierć. Zdarzyło się to kilka lat temu w nowoczesnym zakładzie. Trudno przypuścić, aby Pan Profesor, wybitny specjalista w swojej dziedzinie, tego nie wiedział.<br> Autor &lt;hi rend="italic"&gt;polemiki z nekrologiem&lt;/&gt; wylicza straty, które poniósł przemysł celulozowy: niedawno zamknięto celulozownie w Bardo Śląskim, w Czułowie, wkrótce nieuniknione jest zamknięcie celulozowni w Kluczach (wiele dałoby się powiedzieć o zanieczyszczeniu przez ten zakład wód podziemnych Pustyni Błędowskiej), a teraz - Jelenia Góra.<br> Powiedzmy, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego