Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
liczyć parlamentarzysta, który przepracował w Sejmie dwie kadencje, 55 proc. dostawałby ten, który na Wiejskiej spędził trzy kadencje, a 65 proc. parlamentarzysta co najmniej czterech kadencji. Aby mieć zaliczoną jedną kadencję, wystarczy pełnić mandat przez pół roku.


Prezydent przeciwko rządowi w sprawie unijnej ustawy
Spór o testy na zwierzętach

Rząd spiera się z prezydentem. Poszło o ustawę o doświadczeniach na zwierzętach, którą Aleksander Kwaśniewski zawetował. Rząd liczy na odrzucenie weta w Sejmie. I przestrzega, że ustawa to wymóg UE. Prezydent odpowiada: nawet obecne przepisy są bardziej zgodne z unijnymi niż ten projekt.
To drugi spór rządu Leszka Millera z prezydentem dotyczący zapisów
liczyć parlamentarzysta, który przepracował w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt; dwie kadencje, 55 proc. dostawałby ten, który na &lt;name type="place"&gt;Wiejskiej&lt;/&gt; spędził trzy kadencje, a 65 proc. parlamentarzysta co najmniej czterech kadencji. Aby mieć zaliczoną jedną kadencję, wystarczy pełnić mandat przez pół roku.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Prezydent przeciwko rządowi w sprawie unijnej ustawy&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Spór o testy na zwierzętach&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Rząd spiera się z prezydentem. Poszło o ustawę o doświadczeniach na zwierzętach, którą &lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/&gt; zawetował. Rząd liczy na odrzucenie weta w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt;. I przestrzega, że ustawa to wymóg &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;. Prezydent odpowiada: &lt;q&gt;nawet obecne przepisy są bardziej zgodne z unijnymi niż ten projekt&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>To drugi spór rządu &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt; z prezydentem dotyczący zapisów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego