Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
powypychała kontrabandą kieszenie pelisy i koszyczki z robótkami ręcznymi, ale nawet kazała wyciągnąć włosie z poduszek karety, zastępując je francuskimi jedwabnymi pończochami i wstążkami. Tym razem uszło jej bezkarnie, ale w 4 lata później, po burzliwej scenie ze spazmami i łzami, skonfiskowano jej rękawiczki, bieliznę i koronki.
Od 1830 r. spis rzeczy skonfiskowanych pasażerom w Dover nie bardzo różnił się od listy artykułów zatrzymywanych współcześnie. Kobiety starały się przemycić wstążki i koronki, pończochy, szale, rękawiczki, perfumy, biżuterię. a mężczyźni jedwabne kamizelki, karty do gry i tabakierki. Po raz pierwszy na liście konfiskat pojawiły się wówczas książki.
Przemytnicy wpadali na przedziwne pomysły np
powypychała kontrabandą kieszenie pelisy i koszyczki z robótkami ręcznymi, ale nawet kazała wyciągnąć włosie z poduszek karety, zastępując je francuskimi jedwabnymi pończochami i wstążkami. Tym razem uszło jej bezkarnie, ale w 4 lata później, po burzliwej scenie ze spazmami i łzami, skonfiskowano jej rękawiczki, bieliznę i koronki. <br>Od 1830 r. spis rzeczy skonfiskowanych pasażerom w Dover nie bardzo różnił się od listy artykułów zatrzymywanych współcześnie. Kobiety starały się przemycić wstążki i koronki, pończochy, szale, rękawiczki, perfumy, biżuterię. a mężczyźni jedwabne kamizelki, karty do gry i tabakierki. Po raz pierwszy na liście konfiskat pojawiły się wówczas książki. <br>Przemytnicy wpadali na przedziwne pomysły np
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!