Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści biblijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
wówczas powszechnie wpływ muzyki. Ktoś, kto może był w zmowie z Samuelem, polecił Saulowi pewnego skromnego pastuszka z Betlejem, który celował w grze na harfie. Natychmiast sprowadzono go do Gibeah.
Król przyjął Dawida życzliwie. Na widok rudawego wyrostka, tchnącego świeżą urodą młodości, uśmiechnął się dawno nie widzianym uśmiechem. A gdy spod palców harfiarza wypłynął strumień kojących dźwięków, odczuł z niezmierną ulgą, że odchodzą go wszystkie majaki, że powraca do zdrowia.
Odtąd, ilekroć przeżywał nawroty melancholii, posyłał do Betlejem po Dawida, by uzdrawiającą mocą swej gry dopomógł mu otrząsnąć się ze złych myśli.

Jak Dawid pokonał Goliata

Filistyni ruszyli znów przeciwko Izraelitom
wówczas powszechnie wpływ muzyki. Ktoś, kto może był w zmowie z Samuelem, polecił Saulowi pewnego skromnego pastuszka z Betlejem, który celował w grze na harfie. Natychmiast sprowadzono go do Gibeah.<br>Król przyjął Dawida życzliwie. Na widok rudawego wyrostka, tchnącego świeżą urodą młodości, uśmiechnął się dawno nie widzianym uśmiechem. A gdy spod palców harfiarza wypłynął strumień kojących dźwięków, odczuł z niezmierną ulgą, że odchodzą go wszystkie majaki, że powraca do zdrowia.<br>Odtąd, ilekroć przeżywał nawroty melancholii, posyłał do Betlejem po Dawida, by uzdrawiającą mocą swej gry dopomógł mu otrząsnąć się ze złych myśli.<br><br>&lt;tit1&gt;Jak Dawid pokonał Goliata&lt;/&gt;<br><br>Filistyni ruszyli znów przeciwko Izraelitom
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!