Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
o prawdziwym stanie rzeczy (widoczne bardzo dobrze w "Trenach" i niektórych elegiach łacińskich), które umożliwia mu nie cofanie się przed wiedzę tragiczną.
Jednym z uroków poezji Kochanowskiego jest to, że można w niej odczytywać znaki procesu zdobywania kultury przez poetę, że wyjątkowo otwarcie pokazuje, czym jest kultura, że chętnie i spolegliwe wprowadza swego (zwłaszcza młodego) czytelnika na drogę kształtowania kultury duchowej, że jest bezwzględnie uczciwa intelektualnie wobec siebie i wobec czytelnika.
W swym procesie odkrywania kultury Kochanowski zaszedł bardzo daleko: do miejsca, w którym zaczyna się ją naprawdę tworzyć, w którym rozszerza się granice ludzkiego doświadczenia. Poeta, który znajdzie się w
o prawdziwym stanie rzeczy (widoczne bardzo dobrze w "Trenach" i niektórych elegiach łacińskich), które umożliwia mu nie cofanie się przed wiedzę tragiczną. <br>&lt;hi&gt;Jednym z uroków poezji Kochanowskiego jest to, że można w niej odczytywać znaki procesu zdobywania kultury przez poetę, że wyjątkowo otwarcie pokazuje, czym jest kultura, że chętnie i spolegliwe wprowadza swego (zwłaszcza młodego) czytelnika na drogę kształtowania kultury duchowej, że jest bezwzględnie uczciwa intelektualnie wobec siebie i wobec czytelnika.&lt;/&gt; <br>W swym procesie odkrywania kultury Kochanowski zaszedł bardzo daleko: do miejsca, w którym zaczyna się ją naprawdę tworzyć, w którym rozszerza się granice ludzkiego doświadczenia. Poeta, który znajdzie się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!