Typ tekstu: Książka
Autor: Osek Maria
Tytuł: Rzepak i bobik jako źródło białka w żywieniu świń
Rok: 1996
następnie otrzymaną śrutę poddaje się toastowaniu w celu usunięcia z niej resztek rozpuszczalnika.

W badaniach przeprowadzonych przez Srivastava i Hill [1976]; Gralę i Pastuszewską [1992]; Jansen i in. [1995] wykazano, że wzrost temperatury i wydłużenie czasu toastowania śruty istotnie obniża zawartość lizyny ogólnej i dostępnej oraz strawność białka. Traktowanie hydrotermiczne sprzyja jednak usuwaniu związków szkodliwych .

2.1.2.3. Substancje antyżywieniowe
W śrucie poekstrakcyjnej rzepakowej znajdują się te same substancje antyżywieniowe, które są w nasionach rzepaku, ponieważ prawie w całości pozostają w śrucie. Wyjątkiem jest kwas erukowy związany z frakcją tłuszczową, który przy ekstrakcji przechodzi do oleju.
Zawartość kwasu erukowego w
następnie otrzymaną śrutę poddaje się toastowaniu w celu usunięcia z niej resztek rozpuszczalnika.<br>&lt;gap&gt;<br>W badaniach przeprowadzonych przez Srivastava i Hill [1976]; Gralę i Pastuszewską [1992]; Jansen i in. [1995] wykazano, że wzrost temperatury i wydłużenie czasu toastowania śruty istotnie obniża zawartość lizyny ogólnej i dostępnej oraz strawność białka. Traktowanie hydrotermiczne sprzyja jednak usuwaniu związków szkodliwych &lt;gap&gt;.<br><br>&lt;tit1&gt;2.1.2.3. Substancje antyżywieniowe&lt;/&gt;<br>W śrucie poekstrakcyjnej rzepakowej znajdują się te same substancje antyżywieniowe, które są w nasionach rzepaku, ponieważ prawie w całości pozostają w śrucie. Wyjątkiem jest kwas erukowy związany z frakcją tłuszczową, który przy ekstrakcji przechodzi do oleju.<br>&lt;page nr=16&gt; Zawartość kwasu erukowego w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego