Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
pobierano minimalne opłaty, dochód przeznaczając na zakup nowych książek.
Rok 1987 jest rokiem zmian na lepsze i od tego czasu zaczyna się rozwój i nowy rozdział w historii biblioteki. Otrzymała ona większe pomieszczenie w Domu Polskim, kierowniczka p. W.
Pęska wprowadziła nowy system katalogowania i dokonała inwentaryzacji wszystkich książek. Dzisiejszy stan posiadania biblioteki wygląda następująco:
Literatura piękna 8.187 tomów
Literatura młodzieżowa 530 "
Literatura w jęz. angielskim o tematyce polskiej, tłumaczenia z literatury pol. 940 "
Literatura fachowa 759 "
Literatura dotycząca AK 1z6 "
Albumy 275 "
Razem 10.649 tomów
Dział literatury fachowej podzielono na grupy: 1. Historia, z. Polityka, wojskowość, 3. Budownictwo, technika
pobierano minimalne opłaty, dochód przeznaczając na zakup nowych książek.<br>Rok 1987 jest rokiem zmian na lepsze i od tego czasu zaczyna się rozwój i nowy rozdział w historii biblioteki. Otrzymała ona większe pomieszczenie w Domu Polskim, kierowniczka p. W.<br>Pęska wprowadziła nowy system katalogowania i dokonała inwentaryzacji wszystkich książek. Dzisiejszy stan posiadania biblioteki wygląda następująco:<br>Literatura piękna 8.187 tomów<br>Literatura młodzieżowa 530 "<br>Literatura w jęz. angielskim o tematyce polskiej, tłumaczenia z literatury pol. 940 "<br>Literatura fachowa 759 "<br>Literatura dotycząca AK 1z6 " <br>Albumy 275 "<br>Razem 10.649 tomów <br>Dział literatury fachowej podzielono na grupy: 1. Historia, z. Polityka, wojskowość, 3. Budownictwo, technika
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!