Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
opiekunów w rodzinnym domu Wojciecha Halczyna spotkała się z jego córką i zięciem, którzy jak się okazało, są najstarszymi mieszkańcami Lendaku.
W tym samym dniu młodzież zwiedziła Lewoczę wraz z kościołem św. Jakuba oraz Mariańską Górę. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Kieżmarku, gdzie pokazano młodzieży co cenniejsze zabytki starego miasta.
Sponsorem wycieczki był Urząd Miasta Nowego Targu, któremu należy się szczere podziękowanie.
Stanisław BudzyńskiGminny policjant

Policja municypalna w Poroninie powołana specjalną uchwałą Rady Gminnej, zacznie działać prawdopodobnie już od grudnia tego roku.
- Zatrudnimy początkowo jedną osobę, bo na więcej nas nie stać - mówi wójt Poronina Andrzej Gut. Gminny policjant
opiekunów w rodzinnym domu Wojciecha Halczyna spotkała się z jego córką i zięciem, którzy jak się okazało, są najstarszymi mieszkańcami Lendaku.<br>W tym samym dniu młodzież zwiedziła Lewoczę wraz z kościołem św. Jakuba oraz Mariańską Górę. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Kieżmarku, gdzie pokazano młodzieży co cenniejsze zabytki starego miasta.<br>Sponsorem wycieczki był Urząd Miasta Nowego Targu, któremu należy się szczere podziękowanie.<br>&lt;au&gt;Stanisław Budzyński&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Gminny policjant&lt;/tit&gt;<br><br>Policja municypalna w Poroninie powołana specjalną uchwałą Rady Gminnej, zacznie działać prawdopodobnie już od grudnia tego roku.<br>- Zatrudnimy początkowo jedną osobę, bo na więcej nas nie stać - mówi wójt Poronina Andrzej Gut. Gminny policjant
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego