Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
in. polskie Blue Cafe i łotewski BrainStorm. Finał koncertu zaplanowano na kwadrans po północy. W Berlinie chór młodzieżowy zaśpiewa hymn UE, a w Warszawie wszyscy artyści z towarzyszeniem 100 trębaczy wykonają przebój The Beatles "All you need is love".
Polska zainauguruje swoje członkostwo w UE koncertami w Brukseli. W środku starego miasta na reprezentacyjnym Grand Place wystąpi m.in. orkiestra Filharmonii Opolskiej oraz grupa młodych wykonawców znanych z takich spektaklów jak "Złe zachowanie" czy "Miss Saigon".
Tuż przed północą na brukselskim placu Małgorzata Walewska zaśpiewa "Arię dla Polski", utwór skomponowany specjalnie na tę okazję przez Krzesimira Dębskiego.
Polska będzie się cieszyć z
in. polskie &lt;name type="org"&gt;Blue Cafe&lt;/&gt; i łotewski &lt;name type="org"&gt;BrainStorm&lt;/&gt;. Finał koncertu zaplanowano na kwadrans po północy. W &lt;name type="place"&gt;Berlinie&lt;/&gt; chór młodzieżowy zaśpiewa hymn &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;, a w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/&gt; wszyscy artyści z towarzyszeniem 100 trębaczy wykonają przebój &lt;name type="org"&gt;The Beatles&lt;/&gt; &lt;name type="tit"&gt;"All you need is love"&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; zainauguruje swoje członkostwo w &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; koncertami w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt;. W środku starego miasta na reprezentacyjnym &lt;name type="place"&gt;Grand Place&lt;/&gt; wystąpi m.in. orkiestra &lt;name type="org"&gt;Filharmonii Opolskiej&lt;/&gt; oraz grupa młodych wykonawców znanych z takich spektaklów jak &lt;name type="tit"&gt;"Złe zachowanie"&lt;/&gt; czy &lt;name type="tit"&gt;"Miss Saigon"&lt;/&gt;.<br>Tuż przed północą na brukselskim placu &lt;name type="person"&gt;Małgorzata Walewska&lt;/&gt; zaśpiewa &lt;name type="tit"&gt;"Arię dla Polski"&lt;/&gt;, utwór skomponowany specjalnie na tę okazję przez &lt;name type="person"&gt;Krzesimira Dębskiego&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; będzie się cieszyć z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego