Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
kościół Świętego Krzyża 1849 z bogatym, stylowym wnętrzem.
Późnobarokowy kościół Świętego Ducha. Na skraju rozległego parku krajobrazowego nad Bobrem pałac zbud. na miejscu d. zamku w l. 1670-1700 (A. della Porta). W pocz. XVII w. własność A. Wallensteina. Obecnie dom kultury. W rynku eklektyczny ratusz z 1879-80. Wokół starego miasta fragmenty murów miejskich. W Starym Żaganiu kościół romański z XII w.
Przy szosie do Iłowej na terenie d. Stalagu XVIIIC pomnik i Muzeum Martyrologii Alianckich Jeńców Wojennych, w sąsiedztwie cmentarz poległych i pomordowanych jeńcow. Przy ul. Iłowiańskiej pomnik pilotów RAF zamordowanych po brawurowej ucieczce z obozu.
Odgałęzienie drogi na pn
kościół Świętego Krzyża 1849 z bogatym, stylowym wnętrzem. <br>Późnobarokowy kościół Świętego Ducha. Na skraju rozległego parku krajobrazowego nad Bobrem pałac zbud. na miejscu d. zamku w l. 1670-1700 (A. della Porta). W pocz. XVII w. własność A. Wallensteina. Obecnie dom kultury. W rynku eklektyczny ratusz z 1879-80. Wokół starego miasta fragmenty murów miejskich. W Starym Żaganiu kościół romański z XII w. <br>Przy szosie do Iłowej na terenie d. Stalagu XVIIIC pomnik i Muzeum Martyrologii Alianckich Jeńców Wojennych, w sąsiedztwie cmentarz poległych i pomordowanych jeńcow. Przy ul. Iłowiańskiej pomnik pilotów RAF zamordowanych po brawurowej ucieczce z obozu. <br>Odgałęzienie drogi na pn
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego