Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
miast nastąpiło w 1888. W 1920-39 granica państwowa biegła wsch. krańcem miasta, centrum należało do Niemiec, st. kolej. do Polski.

Godny uwagi układ przestrzenny Nowego Trzciela oraz zabudowa, m.in. pl.
Zjednoczenia Narodowego (centrum tzw. nowego miasta), domami z XIXw.
(ciekawy dom szczytowy nr 3). Na pl. Wolności (centrum starego miasta) kościół z 1929. Przy ul. Grunwaldzkiej 9 dom nakryty łamanym dachem polskim. Przy ul. Kościuszki szkoła podstawowa powstała z przebudowy pałacu z XIXw. (stojącego na miejscu zamku z XIVw.). W sąsiedztwie park (6,2ha) z 2 poł. XVIIIw., w nim m.in. platan o obwodzie 650cm. Od pd.
przylega do
miast nastąpiło w 1888. W 1920-39 granica państwowa biegła wsch. krańcem miasta, centrum należało do Niemiec, st. kolej. do Polski.<br><br>Godny uwagi układ przestrzenny Nowego Trzciela oraz zabudowa, m.in. pl.<br>Zjednoczenia Narodowego (centrum tzw. nowego miasta), domami z XIXw.<br>(ciekawy dom szczytowy nr 3). Na pl. Wolności (centrum starego miasta) kościół z 1929. Przy ul. Grunwaldzkiej 9 dom nakryty łamanym dachem polskim. Przy ul. Kościuszki szkoła podstawowa powstała z przebudowy pałacu z XIXw. (stojącego na miejscu zamku z XIVw.). W sąsiedztwie park (6,2ha) z 2 poł. XVIIIw., w nim m.in. platan o obwodzie 650cm. Od pd.<br>przylega do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego