Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
myśli zwłaszcza takie biblioteki programów statystycznych, jak: SPSS PC+, SYSTAT, CSS STATISTICA. Te pakiety statystyczne doczekały się już omówień adresowanych do przedstawicieli określonych grup użytkowników (w Polsce mogę wskazać na pracę Wywiała, 1994, a z publikacji amerykańskich - na pracę Heddersona, 1991; obie dotyczą pakietu SPSS PC+).

Wskazane wyżej wielozmiennowe modele statystyczne walnie przyczyniły się do wzbogacenia warsztatu badawczego i to nie tylko w zakresie istotnego poszerzenia środków technicznych związanych z procedurami sprawdzania hipotez, ale także (a nawet przede wszystkim) z możliwościami formułowania nowych hipotez, które stały się "testowalne" w laboratorium badacza.

Przed "erą" wielowymiarowych modeli statystycznych (dla ich "panoramicznego" przeglądu - por
myśli zwłaszcza takie biblioteki programów statystycznych, jak: SPSS PC+, SYSTAT, CSS STATISTICA. Te pakiety statystyczne doczekały się już omówień adresowanych do przedstawicieli określonych grup użytkowników (w Polsce mogę wskazać na pracę Wywiała, 1994, a z publikacji amerykańskich - na pracę Heddersona, 1991; obie dotyczą pakietu SPSS PC+).<br><br>Wskazane wyżej wielozmiennowe modele statystyczne walnie przyczyniły się do wzbogacenia warsztatu badawczego i to nie tylko w zakresie istotnego poszerzenia środków technicznych związanych z procedurami sprawdzania hipotez, ale także (a nawet przede wszystkim) z możliwościami formułowania nowych hipotez, które stały się "testowalne" w laboratorium badacza.<br><br>Przed "erą" wielowymiarowych modeli statystycznych (dla ich "panoramicznego" przeglądu - por
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego