Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Aura
Nr: 12
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
mikroorganizmów, żyjącego i działającego szkodliwie lub może nawet korzystnie w podziemiach zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.
Każde z przedstawionych zagadnień samo w sobie może być tematem oddzielnego opracowania. . Zostały one - w powyższym artykule - jedynie zasygnalizowane w celu zwrócenia uwagi na istotę i znacznie czynnika mikrobiologicznego w rozkładzie - degradacji specjalnych podłóż - substratów, zbudowanych z drewna, soli i wielu innych materiałów, jakim są niezwykle cenne zabytki techniki i dzieła sztuki górniczej oraz zabytki architektury, znajdujące się w środowisku solnym.
Chciałbym jeszcze wspomnieć o niszczącym udziale czynnika mikrobiologicznego w degradacji różnych obiektów archeologicznych - świadków naszej przeszłości.
Otóż zmiana warunków fizykochemicznych środowiska różnych ruchomych obiektów
mikroorganizmów, żyjącego i działającego szkodliwie lub może nawet korzystnie w podziemiach zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.<br> Każde z przedstawionych zagadnień samo w sobie może być tematem oddzielnego opracowania. &lt;page nr=23&gt;. Zostały one - w powyższym artykule - jedynie zasygnalizowane w celu zwrócenia uwagi na istotę i znacznie czynnika mikrobiologicznego w rozkładzie - degradacji specjalnych podłóż - substratów, zbudowanych z drewna, soli i wielu innych materiałów, jakim są niezwykle cenne zabytki techniki i dzieła sztuki górniczej oraz zabytki architektury, znajdujące się w środowisku solnym.<br> Chciałbym jeszcze wspomnieć o niszczącym udziale czynnika mikrobiologicznego w degradacji różnych obiektów archeologicznych - świadków naszej przeszłości.<br> Otóż zmiana warunków fizykochemicznych środowiska różnych ruchomych obiektów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego