Typ tekstu: Książka
Autor: Grzegorz Brzozowicz, Filip Łobodziński
Tytuł: 100 płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury.
Rok: 2000
typowe dla folkrockowych zespołów z lat sześćdziesiątych harmonie wokalne. Działo się to za sprawą chórków śpiewanych przez Millsa.
R.E.M. był nie tylko pierwszą grupą nowofalową, która w sposób nowatorski potraktowała amerykański rock, posiadał też cechę szczególną, jaką stanowiły teksty Stipe'a. Wokalista eksperymentował ze słowami uznając, że samo brzmienie sylab jest istotniejsze od treści słów. Zrozumienie sensu piosenek dodatkowo uniemożliwiał jego specyficzny, mamroczący śpiew. Ciekawe, że wówczas wokalista był szalenie zamknięty w sobie i by pokonać nieśmiałość, partie nagrywał odwrócony do ściany na schodach reżyserki.
By zatem zrozumieć, o czym mówią poszczególne piosenki, należy zawierzyć ich autorom. I tak Radio
typowe dla folkrockowych zespołów z lat sześćdziesiątych harmonie wokalne. Działo się to za sprawą chórków śpiewanych przez Millsa.<br>R.E.M. był nie tylko pierwszą grupą nowofalową, która w sposób nowatorski potraktowała amerykański rock, posiadał też cechę szczególną, jaką stanowiły teksty Stipe'a. Wokalista eksperymentował ze słowami uznając, że samo brzmienie sylab jest istotniejsze od treści słów. Zrozumienie sensu piosenek dodatkowo uniemożliwiał jego specyficzny, mamroczący śpiew. Ciekawe, że wówczas wokalista był szalenie zamknięty w sobie i by pokonać nieśmiałość, partie nagrywał odwrócony do ściany na schodach reżyserki.<br>By zatem zrozumieć, o czym mówią poszczególne piosenki, należy zawierzyć ich autorom. I tak Radio
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego