Typ tekstu: Książka
Autor: Nienacki Zbigniew
Tytuł: Księga strachów
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1967
modne były zadania szachowe z udziałem konika. Polegały one na tym, że w kwadraciki szachownicy wpisywano litery lub sylaby .
Posuwając się po szachownicy ruchem konia, należało te litery i sylaby powiązać z sobą w czytelną treść, w słowo lub nawet zdanie.
- Przecież na tej szachownicy nie ma ani liter, ani sylab. Zresztą te szachownice są tak stare, jak mury tych kościołów, a więc pochodzą również z XIII wieku.
- O, gra w szachy jest bardzo stara - odparł Fryderyk. I być może równie stare są zadania konikowe.
Hilda uśmiechała się ironicznie. Twarz Zenobii wyrażała zachwyt dla przenikliwości Fryderyka.
- Co do mnie - rzekł doktor
modne były zadania szachowe z udziałem konika. Polegały one na tym, że w kwadraciki szachownicy wpisywano litery lub sylaby &lt;page nr=102&gt;.<br> Posuwając się po szachownicy ruchem konia, należało te litery i sylaby powiązać z sobą w czytelną treść, w słowo lub nawet zdanie.<br>- Przecież na tej szachownicy nie ma ani liter, ani sylab. Zresztą te szachownice są tak stare, jak mury tych kościołów, a więc pochodzą również z XIII wieku.<br>- O, gra w szachy jest bardzo stara - odparł Fryderyk. I być może równie stare są zadania konikowe.<br>Hilda uśmiechała się ironicznie. Twarz Zenobii wyrażała zachwyt dla przenikliwości Fryderyka. <br>- Co do mnie - rzekł doktor
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego