Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
strzelnicami. Ale główny temat mapy stanowiły podziemia. Paragon wpadł na to pierwszy, rozpoznawszy zejście z lewego skrzydła do tajemniczego korytarza, którym ubiegłej nocy wydostał się wraz ze studentami na zewnątrz murów.
- Panie inspektorze Albinowski! - zawołał grzmocąc po ramieniu Perełkę. -Zrobiliśmy epokowe odkrycie kryminolo -lo -lo... język utknął mu na środkowej sylabie i odmówił posłuszeństwa.
Perełka podskoczył z uciechy. - To ja znalazłem tę mapę.
- Legalnie. Dostaniesz za to order albo Marsjanin upiecze cię na kosmicznych promieniach ultrafiołkowych. Grunt, że mamy plan tajemnych przejść. Teraz możemy na własną rękę szukać skarbów.
Perełka spojrzał na przyjaciela z wyrazem ni to uznania, ni przerażenia.
- Paragon
strzelnicami. Ale główny temat mapy stanowiły podziemia. Paragon wpadł na to pierwszy, rozpoznawszy zejście z lewego skrzydła do tajemniczego korytarza, którym ubiegłej nocy wydostał się wraz ze studentami na zewnątrz murów.<br> - Panie inspektorze Albinowski! - zawołał grzmocąc po ramieniu Perełkę. -Zrobiliśmy epokowe odkrycie kryminolo -lo -lo... język utknął mu na środkowej sylabie i odmówił posłuszeństwa.<br>Perełka podskoczył z uciechy. - To ja znalazłem tę mapę.<br> - Legalnie. Dostaniesz za to order albo Marsjanin upiecze cię na kosmicznych promieniach ultrafiołkowych. Grunt, że mamy plan tajemnych przejść. Teraz możemy na własną rękę szukać skarbów.<br>Perełka spojrzał na przyjaciela z wyrazem ni to uznania, ni przerażenia.<br> - Paragon
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!